Αχιλλέας Τριανδρίας-Π.Α.Ο. Κουφαλίων 1-1-Κάτι ήξερε ο Όσιμ…

Αχιλλέας Τριανδρίας-Π.Α.Ο. Κουφαλίων 1-1
Δεν γίνονται αυτά…..
Σ ένα παιχνίδι που όταν τελειώνει λες “δεν γίνονται αυτά” Αχιλλέας Τριανδρίας και ΠΑΟ Κουφαλίων αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1.Ένα σκορ που σαφώς αδικεί τους φιλοξενούμενους που έπαιξαν όπως “η γάτα με το ποντίκι τους γηπεδούχους” αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο που δικαιούνταν.
Ένας επιθετικός μονόλογος για τους κυανόλευκους που δημιούργησαν πάμπολλες ευκαιρίες αλλά η μπάλα επέμενε να μην τους κάνει το χατίρι.
Οι παίκτες του Ανέστη Τσιτενίδη μπήκαν από την αρχή με “γυαλισμένο μάτι” στον αγώνα και έκλεισαν στα καρέ τον αντίπαλο,  προσπαθώντας να πετύχουν ένα γρήγορο γκολ.
Στο μικρό πλαστικό γήπεδο της Τριανδρίας οι Κουφαλιώτες ψυχωμένοι και παθιασμένοι έπαιξαν ποδόσφαιρο φθάνανε κοντά στο γκολ αλλά επιβεβαιώθηκε αυτό που είχε πει κάποτε ο Όσιμ για την μπάλα….
Η στρογγυλή Θεά δεν ήθελε με τίποτα να μπει στα δίχτυα…
Έχοντας την συμπαράσταση πολλών φιλάθλων τους οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν άτυχοι σ ένα παιχνίδι που θα μπορούσαν να πετύχουν ένα ευρύ σκορ.
ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ
Μεγάλη ευκαιρία μόλις στο 4′ σέντρα από αριστερά Παπατζίκος από πλεονεκτική θέση άουτ.
Στο 6’ο Υψηλός σουτάρει άουτ
Κεφαλιά του Παπατζίκου μετά από κόρνερ μπλοκάρει ο Ιβανούδιας
Στο 9′ ο  Παπατζίκος βγάζει μπαλιά τρύπα στην μικρή περιοχή της Τριανδρίας πετάχτηκε ο Μαντζιούνης αλλά το πλασέ του έδιωξε με δυσκολία ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων
Στο 26′ κεφαλιά του Τσακίρη μετά από κόρνερ η μπάλα δίπλα από το δοκάρι
Νέα ευκαιρία για τα Κουφάλια αλλά το σουτ του Παπατζίκου από πλαγιά θέση πέρασε μόλις άουτ
Ο επιθετικός μονόλογος των Κουφαλίων συνεχίζεται με χαμένες ευκαιρίες
.Στο 32′ μπαλιά  του Υψηλού για τον Μαντζιούνη το πλασέ του βρίσκει σε πόδια αμυντικών
Με αμυντικούς προσανατολισμούς η Τριανδρία κυνηγάει την ευκαιρία αποκλειστικά από αντεπιθέσεις
Το ίδιο σκηνικό και στην επανάληψη με τους παίκτες του Π.Α.Ο. Κουφαλίων να μπαίνουν δυνατά από το πρώτο λεπτό.
Στο 47′ ο Υψηλός κάνει το σουτ που μπλοκάρει ο Ιβανούδιας
Στο 52′ καλοχτυπημένο φάουλ του Λιόντα η μπάλα περνάει δίπλα από το δοκάρι
Στο 53′ κεφαλιά του Ματζιούνη από την μικρή περιοχή μπλοκάρει ο τερματοφύλακας
ΑΠΟΒΟΛΕΣ-Στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου άναψαν τα αίματα όταν ο Γαβανάς συνεπλάκη με παίκτη των γηπεδούχων (σύμφωνα με τον ποδοσφαιριστή του ΠΑΟ ο παίκτης του Αχιλλέα τον εξύβρισε χυδαία) με αποτέλεσμα μετά από υπόδειξη του βοηθού κ.Παπαδόπουλου προς τον διαιτητή του αγώνα κ.Αγγελάκη ο παίκτης των Κουφαλίων να δει την κόκκινη κάρτα.Κόκκινη κάρτα αντίκρισε και ο Κρυστάλλης των γηπεδούχων
Ακολούθησε διακοπή και μικροεντάσεις τόσο στον αγωνιστικό χώρο όσο και στην κερκίδα με τους ψυχραιμότερους να επεμβαίνουν και να μην έχουμε τα χειρότερα
Στην συνέχεια του αγώνα ο Π.Α.Ο. Κουφαλίων πίεζε ασφυκτικά την Τριανδρία με το ίδιο σκηνικό που επικρατούσε να συνεχίζεται.Χαμένες ευκαιρίες αλλά χωρίς γκολ.
Στο 78′ ο Ζωγράφος βρέθηκε στην περιοχή με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για υποψία πέναλτι σε τζαρτζάρισμα που δέχτηκε
Στο 82′ πρώτη καθαρή ευκαιρία για την Τριανδρία όταν σε ξαφνική αντεπίθεση ο Ιωαννίδης βγήκε απέναντι από τον Κύρου με τον πορτιέρο των Κουφαλίων να πέφτει στα πόδια του και να διώχνει σε κόρνερ.
Ο Ανέστης Τσιτενίδης έριξε στο παιχνίδι τους Θωμαϊδη και Κατσιπίδη με τον δεύτερο να δίνει ακόμα περισσότερη επιθετική πνοή στους κυανόλευκους.Ο νεαρός ήταν μέσα σε όλες τις φάσεις και βοήθησε για την ισοφάριση που ήρθε τελικά στο 83′ με τον Αϊβάζη
Τα λεπτά που απέμεναν δεν ήταν για καρδιακούς καθώς τα Κουφάλια βομβάρδιζαν συνεχώς για ένα δεύτερο γκολ αλλά η τύχη το αρνούνταν πεισματικά.Ο  Κατσιπίδης στο 87′ είχε την μεγάλη ευκαιρία να καθαρίσει το παιχνίδι και να αποδώσει δικαιοσύνη αλλά το σουτ του βρήκε στο κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα των γηπεδούχων.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα έγινε μια φάση για την οποία σίγουρα θα χρειαστεί το βίντεο του αγώνα καθώς μετά από σέντρα που γίνεται στη μικρή περιοχή η μπάλα φαίνεται να βρίσκει σε χέρι αμυντικού της Τριανδρίας με διαιτητή και βοηθό να λένε παίζεται.
Στην τελευταία φάση του αγώνα οι της Τριανδρίας βγήκαν σε αντεπίθεση και ζήτησαν φάουλ πάνω στην γραμμή που δεν τους δόθηκε.