ΧΡΥΣΟ Μετάλλιο η Πολυνίκη Εμμανουηλίδου του ΓΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ-Στίβος !! (vid)

Την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η αθλήτρια του ΓΑΣ Κουφαλίων- Στίβος Πολυνίκη Εμμανουηλίδου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου (Κ18).

Το χρυσό κορίτσι των Αλεξοπούλου-Βελάνη μετά από μια καταπληκτική κούρσα κατάφερε και κέρδισε σπουδαίες αθλήτριες και ανέβηκε στο ψηλότερο βάθρο.

Στον πρωινό προκριματικό μεταξύ 80 αθλητριών έκανε το εκπληκτικό 11.94, επίδοση που αν δεν υπήρχε ο ευνοϊκός άνεμος, θα ήταν πανελλήνιο ρεκόρ Κ18, ενώ η αθλήτρια ειναι μόνο 15 ετών. Στον απογευματινό τελικό αντιμετώπισε τις άλλες 7 κορυφαίες σπρίντερ της Ελλάδος, όλες μεγαλύτερες απ αυτήν και με το υπέροχο 12.27 κατέκτησε την 1η θέση και το ΧΡΥΣΟ μετάλλιο.
Το κερασάκι στην τούρτα ήτανε η πανάξια, δικαιότατη κλήση της στην εθνική Ελλάδος που ήταν το μεγάλο όνειρο.

Δείτε την κούρσα της πρωταθλήτριας μας (Πηγή Βίντεο ΣΕΓΑΣ Σύνδεσμος Αθλητικών Γυμναστικών Σωματείων)

ΧΡΥΣΟ Μετάλλιο η Πολυνίκη Εμμανουηλίδου του ΓΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ-Στίβος !!

ΧΡΥΣΟ Μετάλλιο η Πολυνίκη Εμμανουηλίδου του ΓΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ-Στίβος !!Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου (Κ18).