Εδεσσαϊκός-Π.Α.Ο. Κουφαλίων 0-2 (φιλικό)

Νέο φιλικό προετοιμασίας για τον Π.Α.Ο. Κουφαλίων με αντίπαλο τον Εδεσσαϊκό (ομάδα Γ’ Εθνικής) με την ομάδα των Κουφαλίων να κερδίζει με 0-2

Ο  Ηλίας Σαπάνης ξεκίνησε με τους :
Σοιλεμεζογλου,Γκαρακλιδη,Κιορτση,Αβραμιδη,Μωυσιδη,Τσουμαγκα,Παπαγεωργίου,Ταουσιανη,Ντογο,Καραγιαννη και Παπαδημητρίου

ενώ ο Ανέστης Τσιτενίδης με τους

Κανδυλάπτη, Χαραλαμπίδη, Πολίτη, Λιόντα, Κοντσίδη, Μαργαρίτη, Προβατίδη, Γολιδόπουλο, Κωνσταντινίδη, Υψηλό, Μπάλιο.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα και είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο 20λεπτο έχοντας την κατοχή, με τους φιλοξενούμενους αρχικά να δείχνουν έξω από τα ” νερά ” τους. Στη συνέχεια ισορρόπησαν και κατάφεραν να κερδίσουν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο.

Μεγάλη ευκαιρία για τους πράσινους με τον Καραγιάννη στο 22 λεπτό.Στο τετ τα τετ νικήθηκε από τον Κανδυλάπτη

Καλό σουτ του Τσουμάγκα στο 30 λίγο άουτ

Σκορ ημιχρόνου Εδεσσαικός-Π.Α.Ο. Κουφαλίων 0-0

Δοκάρι για την ομάδα της Έδεσσας στο 54′ με τον Τσουμάγκα

Μεγάλη ευκαιρία για τον Π.Α.Ο. Κουφαλίων στο επόμενο λεπτό με τον τερματοφύλακα του Εδεσσαϊκού να αποκρούει ενστικτωδώς

Γκολ για τους κυανόλευκους  στο 55′ με τον Κωνσταντινίδη  0-1

Δεύτερο δοκάρι για τους γηπεδούχους στο 70′ μετά από εκτέλεση φάουλ του Μεταξά

Γκολ στο 80′ για τον Π.Α.Ο. Κουφαλίων και πάλι με τον Κωνσταντινίδη 0-2

Με πολλές αλλαγές από τους δυο προπονητές ολοκληρώθηκε το παιχνίδι

Παρακολουθήστε μέσα από την κάμερα του Edessaikos tv τα goal και τις καλύτερες στιγμές από την χθεσινή φιλική αναμέτρηση Εδεσσαϊκού- ΠΑΟ Κουφαλίων.

Το video του αγώνα είναι μια ευγενική χορηγία του δικηγορικού γραφείου ”Δημήτρης Παπαιωάννου” Πολυτεχνείου 24 Θεσσαλονίκη,τηλέφωνα 2310.525608 , 6947283180