Τηn παραίτηση του υπέβαλε ο τοπικός σύμβουλος Ν.Μεσημβρίας κος Αλμπανίδης Κώστας λέγοντας χαρακτηριστικά :
“Με μεγάλη μου λύπη διαπιστώνω ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα απ όσα ονειρεύτηκα – ήθελα – προσπάθησα (ίσως όχι όσο θα έπρεπε πραγματικά) .Από την μια μεριά η απίστευτη γραφειοκρατία και η απαξίωση της κοινότητας μας από το Δήμο Χαλκηδόνος και από την άλλη η δυσπιστία (“Δεν κάνεις τίποτα”) συγκατοίκων μου , ακόμα και καλών μου φίλων με οδήγησαν να πάρω αυτή την απόφαση”
Παρακάτω μπορείτε να διαβάσετε ολόκληρη την επιστολή παραίτησης του κ.Αλμπανίδη
![](https://e-koufalia.gr/uploads/2020/10/122105569_10158675891183077_735640615641646954_o_compressed-792x1024.jpg)