Π.Α.Ο. Κουφαλίων-Ομόνοια Σίνδου: 6-2 Με “Υψηλή” απόδοση (vid-φώτο)

Π.Α.Ο. Κουφαλίων-Ομόνοια Σίνδου: 6-2 Με “Υψηλή” απόδοση

Μ έναν Δημήτρη Υψηλό ασορτί με το σκηνικό champions league που είχε στηθεί πριν την έναρξη του αγώνα, ο Π.Α.Ο. Κουφαλίων πέτυχε θριαμβευτική νίκη με 6-2 απέναντι στην Ομόνοια Σίνδου.

Ο Υψηλός πέτυχε 4 γκολ και με τις εμφανίσεις του τις δύο πρώτες αγωνιστικές δείχνει ότι βρίσκεται σε μεγάλη φόρμα.

Από την αρχή του αγώνα οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι και παθιασμένοι στο γήπεδο παίρνοντας νωρίς τα ηνία του παιχνιδιού και χωρίς φρένο από πέρυσι κυνήγησαν το γκολ από το πρώτο λεπτό.Η καλή εικόνα που έδειχνε η ομάδα του Ανέστη Τσιτενίδη στα φιλικά συνεχίστηκε και στα δύο πρώτα επίσημα παιχνίδια.

Η άμυνα ήταν αυτή που πρόδωσε σε πολλές φάσεις την Ομόνοια που δέχτηκε νωρίς τα γκολ με την ομάδα της Σίνδου να δείχνει ότι δεν μπορεί ν ακολουθήσει τον ρυθμό των γηπεδούχων.

Φάσεις και γκολ

Στο 4′ λεπτό φοβερή ευκαιρία για τον Π.Α.Ο. με τον Ματζιούνη να μην μπορεί να βρει δίχτυα από πολύ κοντά

Στο 9′ Υψηλός και Ματζιούνης άλλαξαν ωραία την μπάλα με τον πρώτο να είναι ο τελικός αποδέκτης  και με ωραίο σουτ στη δεξιά γωνία του Αζοβ να ανοίγει το σκορ για την ομάδα του.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή και την κατοχή της μπάλας δημιουργώντας και χάνοντας ευκαιρίες

Στο 14 σουτ του Αϊβάζη μπλόκαρε ο Αζόφ

Στο 20′ οι φιλοξενούμενοι έκαναν την πρώτη εμφάνιση στα καρέ των γηπεδούχων με τον Παναγιωτούδη να περνάει και τον Κανδυλάπτη αλλά στη σέντρα του δεν βρέθηκε συμπαίκτης του να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα

Στο 31′ ωραία ενέργεια του Αϊβάζη η μπάλα φτάνει στον Τσακίρη που βρέθηκε αφύλαχτος στην περιοχή και κεραυνοβόλησε τον Αζόφ κάνοντας  το 2-0

Ο Υψηλός στο 36′ με δυνατό σουτ έκανε το 3-0 καθαρίζοντας ουσιαστικά από πολύ νωρίς το παιχνίδι για την ομάδα του

Στο 45′ και πάλι ο ασταμάτητος Υψηλός με σουτ έκανε το 4-0 για τους κυανόλευκους

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι είδαν μια “αχτίδα” για κάτι καλύτερο όταν κατάφεραν και μείωσαν στο 47′ σε 1-4 αλλά γρήγορα “ξανά συννέφιασε” καθώς ο κεφάτος Αϊβάζης ετοίμασε και σέρβιρε στον “Y-killer” που με το τέταρτο  προσωπικό του γκολ έκανε το 5-1.

Στην επόμενη φάση ο Αζόφ σταμάτησε τον Ματζιούνη ενώ στο 66′ ο Καστανιώτης με γυριστό σουτ μείωσε για την ομάδα του σε 5-2.

Λίγο αργότερα ο νεαρός Μποχωρίδης (δείχνει μεγάλο ταλέντο)που είχε περάσει αλλαγή διαμόρφωσε το τελικό 6-2 με τον κόσμο που γέμισε το δημοτικό στάδιο να καταχειροκροτεί τους παίκτες της τοπικής ομάδας

Εξαιρετική η διαιτησία του κ.Κωνσταντνίδη και των βοηθών (ΝτάβελαςΣτάγκος)

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Π.Α.Ο. Κουφαλίων (Τσιτενίδης)Κανδυλάπτης,Χαραλαμπίδης,Καζανάς,Κοντσίδης,Λιόντας,

Γαβανάς,Υψηλός,Μαργαρίτης,Μαντζιούνης,Τσακίρης,Αϊβάζης

έπαιξαν ακόμα Γάκης-Θωμαϊδης-Μποχωρίδης

ΟΜΟΝΟΙΑ Σίνδου (Ανδριόπουλος) Αζόβ,Τσιαλμάς,Καραγκούνης,Καρανδρέας,Κασιτερίδης,Παναγιώτη,Μυλωνάς,

Κωτσιάς,Τσαπανίδης,Nasufi.Μποχώνης

έπαιξαν ακόμα Παναγιώτη Α

*Ωραία εικόνα με το σταντ αλά champions league που έστησε στο κέντρο του γηπέδου ο Λάζαρος Τζήκας

*Με μεγάφωνα και εκφωνητή ο σημερινός αγώνα

* Φίλαθλοι και των δύο ομάδων γέμισαν το γήπεδο δημιουργώντας μια ωραία και φιλική ατμόσφαιρα χωρίς να συμβεί το παραμικρό

*Καθαρό παιχνίδι με τον γιατρό του αγώνα να περνάει απαρατήρητος

*Σίγουρα θα έχει προβληματίσει τον ΑνέστηΤσιτενίδη το ότι η ομάδα του δέχτηκε 4 γκολ σε δύο αγώνες.Κάτι στο οποίο δεν μας είχε συνηθίσει ο Π.Α.Ο.