Π.Α.Ο. Κουφαλίων-Π.Μελάς 1-1 (Vid)

Π.Α.Ο. Κουφαλίων-Π.Μελάς 1-1

Στραβοπάτημα για τον πρωτοπόρο της Α1 Π.Α.Ο. Κουφαλίων, καθώς ήρθε ισόπαλος με τον Παύλο Μελά με 1-1 χάνοντας έτσι μεγάλη ευκαιρία να ξεφύγει από τους διώκτες του και να πάει στο +5.

Ήταν μια κακή εμφάνιση για τους γηπεδούχους που ήταν αγχωμένοι σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού χωρίς να μπορέσουν να φτάσουν στα γνώριμα επίπεδα απόδοσης τους.Είχαν βέβαια την υπεροχή και την κατοχή αλλά χωρίς ουσία και χωρίς το ποδόσφαιρο που μας έχουν συνηθίσει.

Παρόλα αυτά θα μπορούσαν να πάρουν την νίκη που θα ήταν ίσως και το δικαιότερο αποτέλεσμα καθώς οι Κουφαλιώτες είχαν δυο τρεις καλές φάσεις για γκολ με τον Υψηλό και με τον Ματζιούνη.

Ο Παύλος Μελάς έπαιξε ψυχωμένα από το πρώτο λεπτό του αγώνα και προσηλωμένος σε μια τακτική όπως θα έπρεπε να ήταν απέναντι στον πρωτοπόρο.Δυνατά στην άμυνα και μακρινές μπαλιές μπροστά κυνηγώντας κάτι στις αντεπιθέσεις.

Για την παλικαρίσια τους αυτή προσπάθεια οι παίκτες του Π.Μελά ανταμείφθηκαν με τον βαθμό της ισοπαλίας.Αν το δεις απ αυτή την πλευρά τότε και η ισοπαλία μπορεί να θεωρηθεί δίκαιη.

Οι κυανόλευκοι προηγήθηκαν στο 55′ με ωραία ενέργεια και σουτ του Αθανασιάδη

και ενώ έψαχναν και το δεύτερο γκολ που θα εδραίωνε την νίκη τους ήρθε μια παράξενη φάση όταν σε αντεπίθεση του Π.Μελά στο 80′ έγινε η σέντρα από δεξιά, οι αμυντικοί των Κουφαλίων μπερδεύτηκαν και ο Τσαλουχίδης με σουτ την έστειλε αργά στα δίχτυα κάνοντας το τελικό 1-1.

Στα λεπτά που απέμειναν οι γηπεδούχοι πίεσαν για το γκολ της νίκης χωρίς όμως αποτέλεσμα

Πολύ καλό το διαιτητικό τρίο: Κωνσταντινίδης (Νικολαϊδης-Τσεχελίδης)