Ευρωπός:Επιτυχίες των αθλητών του “Καραγιάννη” στο πανελλήνιο πρωτάθλημα

Την Κυριακή 16/02/2020 έγινε το πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων-κορασίδων στην πόλη των Τρικάλων. Ο σύλλογος “Καραγιάννης Ευρωπού” συμμετείχε με τέσσερις αθλητές κατακτώντας ένα ασημένιο μετάλλιο, ένα χάλκινο και μια πέμπτη θέση.Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Τσακνάκης Κωνσταντίνος στα 92 κιλά ελεύθερης πάλης με τρεις νίκες και μία ήττα στον τελικό.

Τό χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Ζήλιος Βαγγέλης στα 51 κιλά ελεύθερης πάλης με δύο νίκες και δύο ήττες. Την πέμπτη θέση κατέκτησε ο Κυριακίδης Λάζαρος στα 92 κιλά ελεύθερης πάλης με δύο νίκες και δύο ήττες.Εκτός 8αδας έμεινε ο Ελευθεριάδης Αντώνης ο οποίος αγωνίστηκε στα 65 κιλά.
Να τονίσουμε ότι ο Τσακνάκης και ό Κυριακίδης είναι παμπαίδες και αγωνίστηκαν με μεγαλύτερους ηλικιακά αθλητές, χωρίς αυτό να τούς εμποδίσει να δείξουν το ταλέντο τους.

Ο σύλλογος συγχαίρει  τους αθλητές και στον προπονητή κ.Παυλίδη Θεοδόσιο και ευχαριστεί τους γονείς και τούς φίλους για την υποστήριξη στα παιδιά.