Γέφυρα:Τα νέα του Κ.Σ. Γέφυρας

ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΒΡΥΣΗ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΚΛΕΙΣΑΝΕ ΤΑ ΝΕΡΑ……

Χάσαμε ένα αγώνα τον οποίο θα μπορούσαμε και να τον είχαμε κερδίσει αν ήμασταν ποιο συγκεντρωμένοι και αν δεν κάναμε κάποια λαθάκια στα τελευταία λεπτά.
Φυσικά τα παιδιά έδωσαν πάλι όλες τους τις δυνάμεις κι αυτό το απέδειξαν όταν ενώ στο ημίχρονο ο Ερμής ήταν 11 πόντους μπροστά τα παιδιά μας μπήκαν δυνατά στο τρίτο δεκάλεπτο κάνανε το 46-44 ένα λεπτό πριν την λήξη πάλι πλησιάσανε στο 60-58 και όπως είπαμε στις λεπτομέρειες χάσαμε ένα αγώνα που θ μπορούσαμε να είχαμε πάρει..

Δεν θα σταθώ στην διαιτησία ούτε στην συμπεριφορά παραγόντων και φιλάθλων του Ερμή.
Ένα μόνο θέλω να τους πω να θυμηθούν την φιλοξενία που είχαν όταν ήρθαν στην Γέφυρα.
Τέτοιες συμπεριφορές δεν βοηθούν στο άθλημα που τόσο όλοι μας αγαπάμε.
Για την ιστορία Ερμής Λαγκαδά – ΚΣ Γέφυρας 65-58
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ …9-10  36-25  46-44  65-58
Κ.Σ ΓΕΦΥΡΑΣ (Γ.Τουλούμης): Κρομήδας 9, Δανάκης 7, Βάσκος, Κολοκοτρώνης 3 (1), Ταραμάς, Μυλωνίδης 19 (2), Βογιατζής, Μπίσκας 11 (1), Καρούζος 9.

ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗ ΚΑΡΟΥΖΟΥ ΣΤΑ “ΝΕΑ ΦΙΛΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ”

Μετά τον αγώνα ο Γιάννης Καρούζος δήλωσε στα “ΝΕΑ ΦΙΛΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ”

“Η ομάδα σήμερα πάλεψε καθ’ολη την διάρκεια του παιχνιδιού στο τέλος όμως δεν χαμογελάσαμε. Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες και σε κάποια λάθος σφυρίγματα των διαιτητών. Εμείς κοιτάμε μπροστά κάτι το οποίο κάνουμε από την αρχή του πρωταθλήματος…η θέση στην οποία βρίσκεται η ομάδα είναι άκρως δίκαιη και το αποδεικνύουν οι μάχες που δίνουμε σε κάθε ματς μέσα στο γήπεδο και όχι έξω από αυτό, αφού το καλοκαίρι μας είχαν όλοι τελειωμένους. Η ομάδα δεν φοβάται κανέναν και αυτό θα συνεχίσει να κάνει…ευχαριστούμε τον κόσμο μας που είναι δίπλα μας.”

ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΤΟΥΛΟΥΜΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΠΚ

ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΤΟΥΛΟΥΜΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΣΑΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ Γ`ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ