Κουφάλια:Π.Α.Ο.Κουφαλίων-Ιωνικός 2-0

Π.Α.Ο.Κουφαλίων-Ιωνικός 2-0

Όταν κοιτάς από ψηλά….

Παίζοντας όσο έπρεπε να παίξει ο ΠΑΟ Κουφαλίων πρόσθεσε ακόμα τρεις πολύτιμους βαθμούς στο ενεργητικό του, που τον οδήγησαν στην κορυφή της βαθμολογίας όπου ισοβαθμεί με τον Ελευθεριακό.Μια δίκαιη νίκη  απέναντι στην ομάδα του Ιωνικού που έδειξε πολύ καλά αγωνιστικά στοιχεία.

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε το παιχνίδι για τους γηπεδούχους, καθώς μόλις στο 4΄λεπτό μετά από σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενούμενων ο Τσακίρης έκανε το 1-0.

Στο 11΄εξαιρετική προσπάθεια των γηπεδούχων ο Ματζιούνης με περίτεχνη ενέργεια απέφυγε τον αντίπαλο του αλλά το σουτ του πέρασε μόλις άουτ.

Στο 35′ έγινε το 2-0 μ ένα γκολ για όσκαρ. Φοβερό σουτ του Χατζηλασκαράκη που άφησε άναυδο τον τερματοφύλακα του Ιωνικού καθώς η μπάλα καρφώθηκε στο δεξί του παραθυράκι.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό βον πλανέ του κεφάτου Ματζιούνη η μπάλα μόλις άουτ.

Στο 43΄ο Ιωνικός με τον Ναζλίδη έχασε καλή ευκαιρία για να μειώσει το σκορ και να ξαναμπεί στο παιχνίδι.

Στο 44′ ο Παπατζίκος μπήκε στην περιοχή με προϋποθέσεις αλλά το δυνατό σουτ που εξαπέλυσε πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε με τους φιλοξενούμενους να κυνηγούν ένα γκολ και τους γηπεδούχους να κάνουν συντήρηση.

Στο 56′ ωραία εκτέλεση φάουλ του Γάκη απέκρουσε εντυπωσιακά ο Κορώνας.

Στο 84΄σουτ του Δημητρίου διώχνει ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων , για να κλείσει το καρέ των φάσεων στο 88′ με τον Κύρου να δείχνει γιατί θεωρείται ο καλύτερος τερματοφύλακας της κατηγορίας, καθώς έκανε φοβερή απόκρουση σε σουτ του Torra.

Π.Α.Ο.Κουφαλίων:Κύρου,Χαραλαμπίδης,Γάκης,Κουμαντανίδης,Χαριζάνης,Τσακίρης,Χατζηλασκαράκης,