Κουφάλια: Πρωταθλήτρια Ελλάδος στην πάλη στην άμμο η Παπαδόπουλου Ροδοθέα

Η Κουφαλιώτισσα αθλήτρια του παλαιστικού συλλόγου Καραγιάννης Ευρωπού Παπαδοπούλου Ροδοθέα  κατέκτησε την πρωτη θέση στα +50 κιλά Κορασίδων στους πανελλήνιους αγώνες πάλης στην άμμο που  έγιναν την Κυριακή 14/7/19 στην Παραλία Κατερίνης.

Στους αγώνες αυτούς εξαιρετική ήταν η συνολική παρουσία των αθλητών/τριών του συλλόγου από τον Ευρωπό ο οποίος  συμμετείχε με 14 αθλητές και μια αθλήτρια κατακτώντας 10 μετάλλια.
Αποτέλεσμα αυτών στη συνολική βαθμολογία ο σύλλογος Καραγίαννης Ευρωπού αναδείχθηκε:
Πρωταθλητής σύλλογος στους Εφήβους
Δεύτερος σύλλογος στους Άνδρες
Δεύτερος σύλλογος στης Κορασίδες
Συμμετοχή του αθλητή Τσακνακη Γιωργου,σαν πρωταθλητής Ελλάδος, στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που θα γίνει στην Ουκρανία 9-10 Αυγούστου.
Συμμετοχή του αθλητή Κλεντιαν Μαντανι στους Παράκτιους Μεσογειακούς αγωνες που θα γίνουν στην Πάτρα 25-31 Αυγούστου.
Αναλυτικά τα μετάλλια:
ΠΑΙΔΕΣ:
1)Δημητριαδης Παναγιωτης 3ος στα 70 κιλα.
2)Τουλκεριδης Δημητριος 3ος στα +70 κιλα
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:
1)Παπαδοπουλου Ροδοθεα Πρωταθλητρια στα +50
ΕΦΗΒΟΙ:
1)Τσακνακης Γιωργος Πρωταθλητης στα +80 κιλα.