Αγροτικός Αστέρας-ΠΑΟ Κουφαλίων 2-0 (Φάσεις & Γκολ)

Την ήττα γνώρισε ο ΠΑΟ Κουφαλίων σήμερα στον Εύοσμο κόντρα στον γηπεδούχο Αγροτικό Αστέρα με σκορ 2-0.Οι Κουφαλιώτες ξεκίνησαν καλά τον αγώνα και φάνηκαν διαβασμένοι,  καθώς δεν κινδύνεψαν ιδιαίτερα και κρατούσαν εύκολα θα λέγαμε το 0 στην άμυνα  ψάχνοντας παράλληλα κάτι καλό στις αντεπιθέσεις.Στάθηκαν όμως για ακόμα μια φορά άτυχοι καθώς δέχτηκαν γκολ από στημένη φάση και μάλιστα στην εκπνοή του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι κυανόλευκοι μπήκαν δυνατά και προσπάθησαν στα πρώτα λεπτά να πιέσουν για την ισοφάριση αλλά όταν στο 58′ δέχτηκαν το δεύτερο γκολ ουσιαστικά τελείωσε και το παιχνίδι γι αυτούς.Από εκεί και πέρα ο Αστέρας κυριάρχησε και δημιούργησε φάσεις και ευκαιρίες για να πετύχει και άλλο τέρμα και σύμφωνα με την εξέλιξη του παιχνιδιού πήρε δίκαια τους τρεις βαθμούς της νίκης που τον διατηρούν στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Σκόρερ Γκιούρτσας στο 44′ 1-0 , Χειρίτραντας στο 58′ 2-0