Γέφυρα:Τα νέα του Κ.Σ. Γέφυρας

dsc_0209ΤΑ ΨΥΧΙΚΑ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ ΜΑΣ ΕΦΕΡΑΝ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ

Μεγάλη νίκη από παίκτες με ψυχή πέτυχε η ομάδα μας επί ενός δυνατού αντιπάλου όπως ήταν το Στρατώνι που μπήκε δυνατά στον πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε και με 11 πόντους αλλά στο δεύτερο έδειξαν μεγάλα ψυχικά αποθέματα οι παίκτες μας έκαναν το 32-11 προηγήθηκαν με την σειρά τους αυτοί με 11 πόντους και ενώ ο αγώνας έπρεπε να λήξει με 72-70 από λάθος των διαιτητών που δεν έδωσαν αντιαθλητικό φάουλ και κατοχή δική μας στα τελευταία δευτερόλεπτα το ματς έληξε με 72-72.Μετά από δύο παρατάσεις με λαθάκια εκατέρωθεν αλλά με τους παίκτες μας παρ`όλη την κούραση να τα δίνουν όλα φθάσαμε στην πολυπόθητη νίκη την οποία θέλαμε παρά πολύ.
82-80 το τελικό σκορ.

Ευχαριστούμε τον κόσμο μας που βοήθησε τα μέγιστα στην εξέλιξη του αγώνα.

ΓΕΦΥΡΑ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 82-80 (72-72 κ.α., 77-77 α’ παρ.)Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ., Μελανίδης
Δεκάλεπτα: 12-18, 28-37, 60-49, 72-72, 77-77 (α’ παρ.), 82-80 (β’ παρ.)
Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομήδας 5(1), Δανάκης 17, Βάσκος, Κολοκοτρώνης, Δέτσικας, Καζαμίας, Μυλωνίδης 21 (2), Βογιατζής 6, Ταραμάς 8 (2), Ιατρίδης, Μπίσκας 14 (1), Καρούζος 10
Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 12(1), Πολιτόπουλος, Συμεών, Δελίδης 6(2), Ζυγούρας , Γρηγοριάδης, Θωμαΐδης 3, Σουτζόπουλος 9(2), Φλιάτης Ι. 15(3), Φλιάτης Γ., Δασκαλόπουλος 26(1), Σαμαράς 9(3)

Υ.Γ.Ατυχές ήταν το σχόλιο σε επαγγελματικό σαιτ που έκανε περιγραφή του αγώνα σταλμένο από έναν πικραμένο της αντιπάλου ομάδας.
Τον αγώνα όπως εξελίχθηκε κάποιος από τους δύο θα τον έπαιρνε έστω και με ένα σουτ.
Δεν μπορούν όμως να μιλάνε για 13 λεπτά δεν βάλαμε πόντο γιατί τον διαψεύδουν τα δεκάλεπτα.
Δεν μας είπε όμως ο κύριος αυτός για την στιγμή του 72-70 αν έτσι έπρεπε να λήξει ο αγώνας αν έδιναν το αντιαθλητικό φάουλ οι διαιτητές.
Φυσικά υπάρχει και το βίντεο του αγώνα για κάθε αμφισβήτηση.
Ήταν λάθος και της συγκεκριμένης ιστοσελίδας που δεν πήρε και την δική μας γνώμη και μετά να έκανε το σχόλιο.Λίγο σεβασμό στον αντίπαλο κι όχι υστερικά σχόλια.
ΣΤΗΝ ΠΙΚΡΑ ΜΑΣ ΕΠΑΝΩ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΙΟΝ ΜΑΣ

ΚΑΤΕΘΕΣΑΝ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΟΥ….ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΟΥΛΟΥΜΗΣ

touloumis20Μεγάλη νίκη και με μεγάλη σημασία για την συνέχεια .Έτσι ξεκίνησε την δήλωση του στα “ΝΕΑ ΦΙΛΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ“ ο προπονητής της ομάδος Γιώργος Τουλούμης
και συνέχισε….Κατάθεσαν την ψυχή τους οι παίκτες μου.
Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν καλοί άλλωστε το δείχνει και το σκόρ στα πρώτα δεκάλεπτα.
Στο δεύτερο ημίχρονο όμως μπήκαμε δυνατά και κάναμε το 32-11.
Στο τέλος οι παίκτες μου δείξανε ψυχή και πήραμε την νίκη μια μεγάλη νίκη όπως είπα και στην αρχή.
Συγχαρητήρια στους παίκτες μου που τα έδωσαν όλα και αν συνεχίσουμε έτσι θα πάμε καλά .
Κοιτάμε κάθε αγώνα χωριστά….
Ευχαριστούμε τον κόσμο μας που και πάλι γέμισε το γήπεδο και έχει το μερίδιο του σ`αυτήν την νίκη“

ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΗ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ

kolokotonis1Ο αθλητής της ομάδος Βασίλης Κολοκοτρώνης δήλωσε στα “ΝΕΑ ΦΙΛΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ Κ.Σ ΓΕΦΥΡΑΣ“….για τον αγώνα ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ…
-Ήταν ένα πολύ κρίσιμο βαθμολογικά και ψυχολογικά παιχνίδι για εμάς το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες με θετική ευτυχώς κατάληξη …έγινε κατάθεση ψυχής απο όλους….ήμαστε χαρούμενοι για την νίκη..στόχος μας τώρα το επόμενο παιχνίδι με την Ξάνθη