Νίκη Μεσημερίου-Π.Α.Ο. Κουφαλίων 1-5 !!

Την σκόρπισε στους πέντε ανέμους

Ένας “διαστημικός” Π.Α.Ο. Κουφαλίων πέρασε σαν σίφουνας από το Μεσημέρι με το εμφατικό 1-5.Οι Κουφαλιώτες έπαιξαν και για το προηγούμενο παιχνίδι και φτάνοντας σε υψηλά επίπεδα απόδοσης διατηρήθηκαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Με το καλησπέρα οι κυανόλευκοι προηγήθηκαν δις. Μόλις στο πρώτο λεπτό ο Γιαννουπλάκης έκανε το 0-1 και τρία λεπτά αργότερα ζευγάρωσε τα τέρματα ο Χαραλαμπίδης.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης οι γηπεδούχοι πήγαν να φωνάξουν παρών καθώς μείωσαν σε 1-2 αλλά κράτησε για λίγο η χαρά τους.Ο Ματζιούνης στο 50′ ο Χαραλαμπίδης στο 60′ και ο Παπατζίκος στο 74′ διαμόρφωσαν το τελικό 1-5

Νίκη Μεσημερίου: Σταυρίδης, Μανωλόπυλος, Μυλωνάς, Δάλλας Ν. , Ζηβαρίδης, Δάλλας Γ. , Μπουλάρι, Σκούρτι, Κόλα, Γιαννακίδης, Μουρατίδης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Καρολίδης, Στράντζαλης, Φίτσιος, Σταφυλίδης

ΠΑΟ Κουφαλίων: Κύρου, Χαραλαμπίδης, Αθανασιάδης, Χαριζάνης, Λιόντας, Μαργαρίτης, Υψηλός, Τσακίρης, Μαντζιούνης, Παπατζίκος, Γιαννουπλάκης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Γαβανάς, Καραμουκίδης, Λαζαρίδης, Κατσιπίδης